M.Salih EKİNCİ

1954 yılında Batman’ da doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini Batman’da tamamladı. 1969 yılında yatılı olarak kazandığı Öğretmen Okulu’nun ilk iki sınıfını Diyarbakır, son sınıfını Gaziantep İlköğretmen Okulu’nda okudu.

İlk görevini Çankırı İli Çerkeş İlçesi Kabak Köyü İlkokulu Öğretmeni olarak yaptı. 1974 yılında Diyarbakır İli Çüngüş İlçesi Akbaşak Köyü İlkokulu Öğretmenliğine atandı. Burada Kaymakamlık ve köylülerin işbirliği ile bir ilkokul binası yaptı. 1981-1994 yılları arasında Mardin İli Midyat İlçesi Atatürk İlkokulu, Ortaca Köyü İlkokulu ve Midyat İlçesi Fatih İlkokulu Öğretmenliği yaptı. Fatih İlkokulu Müdür Yardımcısı iken, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim Önlisans Programı’nı bitirdi. 1991 yılında İlköğretim Müfettişleri sınavını kazanarak, 1993 yılında girdiği Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi, Teftişi,  Planlaması ve Ekonomisi Bölümü’nü 1994 yılında bitirdi. 1995 yılında Mardin İli M.E.M. İlköğretim Müfettişliğine atandı. Emekli olmadan dört ay önce  “PARTİSİZ YÖNETİN” adlı kitabı yayımlandı. 16 Haziran 2006 ’ da emekli oldu.

       34 yıllık hizmet süresi içinde yılın öğretmenliği dahil 25 civarında başarı belgesi almış, henüz yayımlanmamış 20 civarında şiir yazmıştır.

       Emekli olduktan sonra “Partisiz Yönetin” adlı kitabında yer alan projesini ülke ve dünya gündemine taşımak  üzere yoğun bir çalışma içine girmiş, dokuzu yabancı devlet başkanlarından olmak üzere çok sayıda umut verici mektup, telefon ve e-mail almıştır. Bu güne kadar konuyla ilgili on adet yazısı da yayımlanan M.Salih EKİNCİ, halen “Partisiz Yönetim” adlı projesini toplumla paylaşma çalışmalarına devam etmektedir.